Click here to add your own text

Odwiedziny w Jednostce Wojskowej w Jarocinie.

Tuż przed weekendem majowym, w piątek 27.04.2018r. mieliśmy okazję gościć w jarocińskich koszarach, gdzie odbywały się obchody 73 rocznicy powstania Jarocińskiej Jednostki Wojskowej. Święto to było doskonałą okazją do wręczenia mundurowym pamiątkowych odznak, listów gratulacyjnych za osiągnięcia oraz nagród uznaniowych za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Nasz Warsztat, który uczestniczył w święcie miał okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym. W programie uroczystości nie zabrakło także defilady pododdziałów,  pokazu musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i oczywiście żołnierskiej grochówki z kotła 🙂  Dla nas wszystkich był to dzień pełen pięknych i niezapomnianych wrażeń.

Bal Karnawałowy 2018.

Żeby tradycji stało się za dość – 26 stycznia 2018 roku, kilkadziesiąt osób z naszego Warsztatu bawiło się na Zabawie Karnawałowej zorganizowanej przez Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie. Impreza odbyła się po raz kolejny w murach „Wilii Wawrzyniak” w Perzycach.

Zaproszenie na ten wyjątkowy bal przyjęli też podopieczni  Klubu Wsparcia.

Wszyscy w przyjemnym nastroju i poczuciem humoru bawiliśmy się przy muzyce zespołu „KORAL” co doskonale widać w załączonej fotogalerii  🙂

Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych w Konarzewie 2018.

18 stycznia 2018 roku uczestniczyliśmy  w  IX Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu południowej Wielkopolski. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Motylek” oraz SOSW w Konarzewie. Celem konkursu była m.in. prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej oraz kultywowanie tradycji religijnych

Nasza placówkę reprezentowali : Justyna Stachowiak, Maria Paszek, Kalina Piotrowiak, Rita Cierniewska, Katarzyna Żojdź, Aneta Gałka, Piotr Krawczyk oraz opiekunowie: Pani Iwona Tryba oraz pani Agata Wojtysiak. Zaprezentowaliśmy dwa utwory: „Święta w nas” oraz  „Święta”, za które otrzymaliśmy dyplomy oraz słodkie „nagrody”.

Koncert kolęd w Kaliszu 2018.

11 stycznia 2018 r. mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu muzycznym, jak również duchowym – „Betlejem w Kaliszu”  Wspólnie z artystami wybraliśmy się w podróż przez kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.  Była to ekscytująca wyprawa w rejony, gdzie z polskimi ścieżkami krzyżują się szlaki  wyznaczone przez hebrajską pieśń szabatową, współczesną kolędą amerykańską, czeską, węgierską czy też starogrecką pieśń z Kapadocji.

Koncert składał się z 4 części: pierwszej w której artyści zaprezentowali pieśni z różnych stron świata; drugiej w której dzieliliśmy się opłatkiem; trzeciej, w której było wspólne kolędowanie z artystami oraz czwartą, którą stanowiło swoiste uwielbienie.

Cały koncert był dla nas niezwykłym przeżyciem, powrotem do naszych kulturowych korzeni i umocnieniem polskiej tradycji kolędowania.