Przejdź do treści

WTZ 2018

BAL KARNAWAŁOWY

Żeby tradycji stało się za dość – 26 stycznia 2018 roku, kilkadziesiąt osób z naszego Warsztatu bawiło się na Zabawie Karnawałowej zorganizowanej przez Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie. Impreza odbyła się po raz kolejny w murach „Wilii Wawrzyniak” w Perzycach.Zaproszenie na ten wyjątkowy bal przyjęli też podopieczni Klubu Wsparcia.Wszyscy w przyjemnym nastroju i poczuciem humoru bawiliśmy się przy muzyce zespołu „KORAL” co doskonale widać w załączonej fotogalerii.


KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI ZIMOWYCH W KONARZEWIE 2018

18 stycznia 2018 roku uczestniczyliśmy  w  IX Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu południowej Wielkopolski. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Motylek” oraz SOSW w Konarzewie. Celem konkursu była m.in. prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej oraz kultywowanie tradycji religijnych. Nasza placówkę reprezentowali : Justyna Stachowiak, Maria Paszek, Kalina Piotrowiak, Rita Cierniewska, Katarzyna Żojdź, Aneta Gałka, Piotr Krawczyk oraz opiekunowie: Pani Iwona Tryba oraz pani Agata Wojtysiak. Zaprezentowaliśmy dwa utwory: „Święta w nas” oraz  „Święta”, za które otrzymaliśmy dyplomy oraz słodkie „nagrody”.


KONCERT KOLĘD W KALISZU 2018

11 stycznia 2018 r. mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu muzycznym, jak również duchowym – „Betlejem w Kaliszu”  Wspólnie z artystami wybraliśmy się w podróż przez kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.  Była to ekscytująca wyprawa w rejony, gdzie z polskimi ścieżkami krzyżują się szlaki  wyznaczone przez hebrajską pieśń szabatową, współczesną kolędą amerykańską, czeską, węgierską czy też starogrecką pieśń z Kapadocji.Koncert składał się z 4 części: pierwszej w której artyści zaprezentowali pieśni z różnych stron świata; drugiej w której dzieliliśmy się opłatkiem; trzeciej, w której było wspólne kolędowanie z artystami oraz czwartą, którą stanowiło swoiste uwielbienie. Cały koncert był dla nas niezwykłym przeżyciem, powrotem do naszych kulturowych korzeni i umocnieniem polskiej tradycji kolędowania.