Click here to add your own text

Bal Karnawałowy 2018.

Żeby tradycji stało się za dość – 26 stycznia 2018 roku, kilkadziesiąt osób z naszego Warsztatu bawiło się na Zabawie Karnawałowej zorganizowanej przez Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie. Impreza odbyła się po raz kolejny w murach „Wilii Wawrzyniak” w Perzycach.

Zaproszenie na ten wyjątkowy bal przyjęli też podopieczni  Klubu Wsparcia.

Wszyscy w przyjemnym nastroju i poczuciem humoru bawiliśmy się przy muzyce zespołu „KORAL” co doskonale widać w załączonej fotogalerii  🙂

Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych w Konarzewie 2018.

18 stycznia 2018 roku uczestniczyliśmy  w  IX Międzyszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu południowej Wielkopolski. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Motylek” oraz SOSW w Konarzewie. Celem konkursu była m.in. prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej oraz kultywowanie tradycji religijnych

Nasza placówkę reprezentowali : Justyna Stachowiak, Maria Paszek, Kalina Piotrowiak, Rita Cierniewska, Katarzyna Żojdź, Aneta Gałka, Piotr Krawczyk oraz opiekunowie: Pani Iwona Tryba oraz pani Agata Wojtysiak. Zaprezentowaliśmy dwa utwory: „Święta w nas” oraz  „Święta”, za które otrzymaliśmy dyplomy oraz słodkie „nagrody”.

Koncert kolęd w Kaliszu 2018.

11 stycznia 2018 r. mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu muzycznym, jak również duchowym – „Betlejem w Kaliszu”  Wspólnie z artystami wybraliśmy się w podróż przez kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.  Była to ekscytująca wyprawa w rejony, gdzie z polskimi ścieżkami krzyżują się szlaki  wyznaczone przez hebrajską pieśń szabatową, współczesną kolędą amerykańską, czeską, węgierską czy też starogrecką pieśń z Kapadocji.

Koncert składał się z 4 części: pierwszej w której artyści zaprezentowali pieśni z różnych stron świata; drugiej w której dzieliliśmy się opłatkiem; trzeciej, w której było wspólne kolędowanie z artystami oraz czwartą, którą stanowiło swoiste uwielbienie.

Cały koncert był dla nas niezwykłym przeżyciem, powrotem do naszych kulturowych korzeni i umocnieniem polskiej tradycji kolędowania.

Wigilia warsztatowa 2017.

22 grudnia 2017 r. odbyło się w naszym Warsztacie tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali rehabilitacyjnej stanęły długie stoły nakryte białymi obrusami, zastawione wigilijnymi daniami. Wraz   z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy przedstawienie  bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Marciniak  i pani Agaty Wojtysiak.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Gala 2017.

1 grudnia 2017 roku w kinie „Przedwiośnie ” odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami uroczystości byli Urząd Miejski w Krotoszynie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Krotoszynie i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  w Krotoszynie.

W ramach uroczystości odbyła się wystawa prac laureatów konkursu plastycznego „Żywioły”, jak również prezentacje artystyczne w ramach konkursu „Mój idol”.

Grupa artystyczna z WTZ Krotoszyn przygotowała wariacje muzyczno – słowną pod czujnym okiem pani Agnieszki Marciniak i zajęła 3 zaszczytne miejsce. Gratulujemy !!!

Niewątpliwie punktem kulminacyjnym był występ ubiegłorocznej laureatki Gali – Sabiny Robakowskiej.

Cała impreza zakończyła się wspaniałym poczęstunkiem, przy którym uczestnicy Gali mogli podzielić się wrażeniami.

Konkurs fotograficzny 2017.

W konkursie fotograficznym „Spójrz na mnie inaczej’ organizowanym przez Stowarzyszenie „Ja też pomagam” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, zdjęcie pod tytułem „Być kobietą…” naszej koleżanki Kaliny zdobyło I miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!

Całą oprawą techniczną oraz poprowadzeniem Kaliny do zrozumienia istoty tematu zajęła się Pani Agnieszka Marciniak oraz Pani Agata Wojtysiak.

Spotkanie z poezją 2017.

10  października 2017 roku mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem „Miłość, przyjaźń, tolerancja” w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Nasi „warsztatowi poeci” skupili się głównie na uczuciu miłości  i z tej kategorii zaprezentowali wiersze. Nasz występ rozpoczął Rafał  „Hymnem o miłości” z I Listu Koryntian, a następnie wystąpiła Justyna Stachowiak  z wierszem „Piąty żywioł ”. Pani Agnieszka przedstawiła  „Dwoje Ludzieńków”  Bolesława Leśmiana, a następnie wysłuchaliśmy tego samego wiersza w wersji poezji śpiewanej , wykonanego przez zaprzyjaźnionego artystę. Niezwykle piękny wiersz do męża zaprezentowała Martyna Głodek, natomiast Arkadiusz Strzykała „ Karta z dziejów ludzkości” J. Tuwima, który  spotkał się z niezwykłym aplauzem publiczności.

Oprócz  naszego występu wiersze zaprezentowali uczniowie z ZSS w Krotoszynie, mieszkańcy DPS Baszków oraz podopieczni ŚDS Krotoszyn. Niewątpliwie główną atrakcją  była sylwetka lokalnej poetki – pani Małgorzaty Urbańskiej, która zaprezentowała swoje działa.

Na zakończenie wystąpił redaktor  „Życia Krotoszyna” Marcin Szyndrowski, który zaprezentował swoje wiersze przy akompaniamencie.

Wycieczka do Darłówka 2017.

W sierpniu grupa uczestników z naszego warsztatu udała na wycieczkę do Darłówka gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich
w Darłowie, bunkry z czasów II Wojny Światowej, korzystaliśmy ze słonecznych chwil odpoczywając na plaży. Płynęliśmy statkiem „Król Eryk I”, była również zabawa integracyjna na której wszyscy świetnie się bawili. Podczas zwiedzania Darłówka zajadaliśmy się pysznymi ptysiami J. Pogoda nam dopisała i żal było wracać do domu…

Festyn Rodzinny 2017.

Tuż przed urlopem wraz z terapeutami i naszymi rodzicami bawiliśmy się na warsztatowym festynie pod grzybkiem należącym do Bractwa Kurkowego w Krotoszynie. Było mnóstwo konkursów ,loteria fantowa i oczywiście pląsy przy muzyce. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla, przepysznych wypieków oraz przysłowiowej pajdy chleba ze smalcem.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku !!!

Kurs florystyczny 2017.

Od 31.05.2017 rozpoczął się w naszym Warsztacie Kurs Florystyczny organizowany przez Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu. Obejmuje on tematy z zakresu układania kwiatów, dekorowania kwiatami oraz ogrodnictwo.

Zajęcia odbywają się 3 x w tygodniu w Sali Konferencyjnej, należącej do Szkoły Muzycznej

i prowadzone są przez panią Roksanę Hernes.

Kurs obejmuje również zajęcia z doradztwa zawodowego,  które prowadzi pani Anna Baca oraz zajęcia z psychologiem – panią Joanną Sikorą.

Kurs skierowany jest do osób niepełnosprawnych w wieku 15-29 lat z terenu powiatu krotoszyńskiego nie uczących się, nieszkolących się  i niepracujących, biernych zawodowo osób bezrobotnych i długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach zawodowych.

Kurs jest bezpłatny,  w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Kończy się egzaminem uprawniającym do zawodu florysty.

Zabawa karnawałowa 2017.

W tym roku również postanowiliśmy kontynuować tradycję i bawiliśmy się na zabawie karnawałowej w Wilii Wawrzyniak w Perzycach. Jak widać na zdjęciach zabawa była wyśmienita, a prawdziwie imprezowy nastrój towarzyszył nam do późnych godzin wieczornych.

Gwiazdka 2016

Tegoroczną Wigilię Warsztatową postanowiliśmy spędzić „na wesoło”.

W prawdziwy bożonarodzeniowy klimat wprowadziły nas przeboje świąteczne,

wykonane przez uczestników z pracowni artystycznej.

Niewątpliwie ważnym momentem było podzielenie się opłatkiem i wspólne delektowanie się potrawami wigilijnymi.

Atrakcją naszego spotkania była „ścianka” z gadżetami świątecznymi, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie wspólnie z kolegami z pracowni i swoim instruktorem.

Odolanów 2016.

Tak uczestnicy i pracownicy bawili się na Integracji 2016 w Odolanowie.

Jest to coroczna impreza na którą zawsze chętnie wyjeżdżamy wszyscy pozostawiając nasze obowiązki w murach na Młyńskiej.

W tym roku w imprezie udział wzięło prawie tysiąc osób a wśród nich 70 osób z krotoszyńskich WTZ-tów.

Uczestnicy i Pracownicy

Warsztatu Terapii Zajęciowej

na wycieczce w Ustce